loader
Wulkanizacja

Ile kosztuje wymiana sprzęgła w Renault?

Ile kosztuje wymiana sprzęgła w Renault?

12 czerwca 2019, 10:03 renault sprzęgło

Sprzęgło w Twoim samochodzie jest ważne, ponieważ technicznie ma za zadanie przenosić siłę obrotową z silnika na koła, gdy nie naciskasz pedału sprzęgła.

Autobutler obliczył średnią cenę wymiany sprzęgła w Renault

.
Średnia cena Min. - maks.
£ 688 £ 509 - £ 899 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub różnić się od siebie. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcą Państwo otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Wymiana sprzęgła w Renault - Gdzie można dostać dobrą cenę?

Jeśli trudno jest nacisnąć pedał sprzęgła, aby zmienić bieg, lub występują drobne odgłosy szorowania, takie jak obracanie się kół zębatych względem siebie, może to oznaczać, że sprzęgło jest zużyte i wymaga wymiany.

Przed udaniem się do warsztatu w celu sprawdzenia, czy wszystko jest tak, jak powinno, należy pamiętać o następujących kwestiach:

Części sprzęgła nie kosztują świata same w sobie, ale praca związana z wymianą sprzęgła wymaga czasu. Sprzęgło jest zamontowane na bloku silnika, a usunięcie starego sprzęgła i założenie nowego jest czasochłonne.

Dlatego też, stawka godzinowa na rachunku za warsztat samochodowy jest największą pozycją, gdy płacą Państwo za wymianę

sprzęgła w swoim Renault. Dobrą radą jest więc uzyskanie większej liczby ofert i zwracanie szczególnej uwagi na stawkę godzinową warsztatu.

Zarezerwuj wymianę sprzęgła - Renault

Dlaczego sprzęgło jest ważne?

Kiedy samochód stoi na biegu jałowym z włączonym silnikiem lub trzeba zmienić bieg, wciskany jest pedał sprzęgła. Gdy to nastąpi, tzw. tarcza dociskowa zostaje usunięta z tarczy sprzęgła, po czym koła nie są już zmuszane do obracania się. Oto krótki, techniczny opis działania sprzęgła w Państwa Renault.

Sprzęgło jest bardzo ważne, aby Państwa Renault było sprawne i dobrze funkcjonowało.

Jeżeli zmiana biegu wydaje się trudna, pedał jest wciśnięty lub skrzynia biegów "szczerzy zęby" podczas zmiany biegu, to znaczy, że coś jest nie tak.

Główna zasada mówi, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w działaniu samochodu, należy niezwłocznie udać się do warsztatu

w celu dokonania przeglądu. W ten sposób można uniknąć poważnych uszkodzeń silnika i skrzyni biegów oraz drogich rachunków za naprawę w warsztacie.

Zanim jednak to zrobisz, warto sprawdzić, gdzie najtaniej i najlepiej oddać samochód do przeglądu i ewentualnej naprawy.

Czy ze sprzęgłem jest coś nie tak?

Dobrze działające sprzęgło zapewnia płynną i komfortową jazdę. Jednak bieg i sprzęgło są szczególnie narażone podczas jazdy miejskiej, dlatego nie da się uniknąć zużycia sprzęgła.

Nie da się dokładnie określić, kiedy sprzęgło w Państwa Renault wymaga wymiany, ale można, między innymi, zwrócić uwagę na poniższe sygnały, które mogą świadczyć o tym, że zbliża się czas wymiany sprzęgła.

  • Po pierwsze, musi być łatwo nacisnąć pedał sprzęgła, aby zmienić bieg. Jeśli jest odwrotnie, może to być znak, że sprzęgło jest zużyte i wymaga wymiany.
  • Po drugie, należy zwracać uwagę na rosnący lub malejący hałas silnika (jak przy normalnej zmianie biegów) bez dotykania pedału sprzęgła.
  • Po trzecie, należy pamiętać, że zmiana biegów nie może sprawiać wrażenia trudnej lub głośnej. Nie może więc być żadnych nieregularnych dźwięków ze skrzyni biegów, np. jakby "szczerzyła zęby". Jeśli tak się dzieje, może to oznaczać, że sprzęgło jest zużyte.
  • Wreszcie, samochód nie powinien nagle wypadać z biegu podczas jazdy, a jednocześnie nie może być trudności ze znalezieniem punktu zadziałania sprzęgła.

Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lokalnym warsztatem samochodowym.

Skorzystaj z oferty Autobutler i porównaj ceny różnych warsztatów w Twojej okolicy. Następnie wybierz ofertę i warsztat, któremu ufasz, jeśli chodzi o cenę i jakość, a może nawet odległość do warsztatu.

W razie wątpliwości możesz sprawdzić, jak inni użytkownicy ocenili nasze warsztaty partnerskie.

Rezerwacja wymiany sprzęgła - Renault