loader
Wulkanizacja

Czy nadszedł czas na wymianę hamulców w Twojej Škodzie?

Czy nadszedł czas na wymianę hamulców w Twojej Škodzie?

10 kwietnia 2019, 14:24 skoda Hamulce

Jeśli nie jesteś typem majsterkowicza, skorzystaj z naszego portalu warsztatowego i poproś o wycenę. W Autobutlerze obliczyliśmy, ile kosztuje naprawa hamulców w Škodzie.

Podana cena jest ceną średnią i obejmuje wszystkie oferty przedstawione przez warsztaty dla wszystkich modeli Škody.

Otrzymujesz trzy oferty, w których wyraźnie zaznaczone jest na piśmie, co obejmuje cena. Zazwyczaj jest to roboczogodzina plus części. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy cena obejmuje także tarcze hamulcowe.

Cena średnia Min - max
£ 210 £ 150 - £ 324 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Jeżeli oddałeś swój samochód do warsztatu i skorzystałeś z usługi Autobutler "Zapytaj o ofertę", możesz pomóc innym właścicielom samochodów, pisząc recenzję warsztatu. Można to zrobić klikając tutaj.

Uzyskaj ofertę na naprawę hamulców - Škoda

Wymiana hamulców w samochodzie Škoda

Kiedy samochód wymaga wymiany hamulców, większość właścicieli udaje się do mechanika, aby wykonać tę pracę. Ale jeśli jesteś zręcznym typem i posiadasz odpowiednie narzędzia, to w rzeczywistości możliwa jest samodzielna wymiana klocków hamulcowych.

Pamiętaj, że hamulce samochodu są jednym z najważniejszych urządzeń bezpieczeństwa, co sprawia, że ważne jest, abyś dokładnie wiedział, co robić, gdy zaczniesz demontować hamulce. W przeciwnym razie konsekwencje mogą być katastrofalne.

Jeśli nie próbowałeś tego wcześniej lub nie masz pewności co do wykonania tego zadania, zalecamy udanie się do warsztatu samochodowego.

Poniżej przygotowaliśmy mini przewodnik, jak wymienić klocki hamulcowe w Twojej Škodzie

. Jeśli klocki są całkowicie zużyte, mogło dojść do uszkodzenia tarcz hamulcowych, dlatego je również należy wymienić.

Jak wymienić klocki hamulcowe

Gdy klocki hamulcowe wymagają wymiany, należy to robić zawsze w kompletach, tzn. albo na obu kołach przednich, albo na obu kołach tylnych, albo na wszystkich czterech kołach jednocześnie. Najłatwiej jest pracować z hamulcami

, gdy samochód jest podniesiony lub stoi na podnośniku.

Zacznij od poluzowania wszystkich śrub, zanim samochód zostanie podniesiony.

Po podniesieniu samochodu, odkręć całkowicie śruby i możesz teraz zdjąć koła, uzyskując bezpośredni dostęp do układu hamulcowego.

Następnie należy poluzować śruby, które utrzymują zacisk hamulcowy w miejscu. Teraz masz bezpośredni dostęp do klocków hamulcowych, i można łatwo powiedzieć, jak bardzo są zużyte. Jeśli klocki są zużyte nierównomiernie, należy je wymienić - choć prawdopodobnie należy zastanowić się, dlaczego są one zużyte nierównomiernie. Jeśli nie jesteś pewien dlaczego, zainstaluj nowe klocki i zabierz samochód do lokalnego warsztatu

, ponieważ będą oni w stanie zmierzyć układ hamulcowy samochodu i zidentyfikować błąd.

Na klockach hamulcowych znajduje się zacisk, który należy usunąć, aby poluzować klocki i zdemontować je.

Teraz jesteś gotowy do montażu nowych klocków hamulcowych. Zawsze używaj nowych klipsów dołączonych do nowych klocków. Przesuń tłoczki lekko do tyłu, aby zrobić miejsce dla nowych klocków, które najprawdopodobniej są grubsze niż stare i dlatego wymagają więcej miejsca względem tarczy.

Teraz można założyć z powrotem koła i pompując kilka razy pedał hamulca sprawdzić, czy hamulce działają zgodnie z przeznaczeniem. Pedał musi być twardy i nie może być możliwe jego całkowite wciśnięcie. Należy również sprawdzić poziom płynu hamulcowego w zbiorniku płynu hamulcowego.

Zanim zaczniesz normalnie jeździć samochodem, zawsze warto przetestować hamulce podczas jazdy próbnej. Można to zrobić z niewielką prędkością na drodze, na której nie stwarza się zagrożenia dla siebie ani innych kierowców.

Wyceń pracę hamulców - Škoda

Jak rozpoznać, że nadszedł czas na wymianę hamulców?

Hamulce w Twojej Škodzie

składają się z obracającej się tarczy. Po każdej stronie tarczy zamontowane są klocki hamulcowe. Samochód hamuje poprzez zacisk, który dociska klocki hamulcowe do tarczy, gdy wciśniesz pedał hamulca. Gdy klocki hamulcowe zostaną dociśnięte do obu stron tarczy, spowoduje to zatrzymanie pojazdu.

Z czasem powłoka na klockach ulega zużyciu, dlatego należy je wymienić. Zużycie klocków hamulcowych samochodu można poznać po tym, że samochód hamuje nierównomiernie, a hamowanie jest niestabilne. Równocześnie może pojawić się pisk hamulców.

Przy nowych hamulcach

hamowanie powinno być w idealnym przypadku ciche i skuteczne. W rzadkich przypadkach hamulce mogą jednak trochę piszczeć, jeśli klocki hamulcowe są wykonane z określonego materiału.

W instrukcji serwisowej samochodu można znaleźć informację, kiedy samochód wymaga przeglądu, podczas którego mechanik sprawdzi również hamulce.

Zużyte hamulce - na co zwrócić uwagę

Brak regularnej kontroli hamulców grozi pogorszeniem bezpieczeństwa na drodze. Hamulce muszą poradzić sobie z 60 procentami skuteczności hamowania, a nagłe hamowania są zazwyczaj wtedy, gdy obciążenie staje się zbyt duże dla nie konserwowanych hamulców, co grozi ich awarią.

Poniżej wymieniliśmy trzy rzeczy, które mówią ci, że twoje hamulce

prawdopodobnie potrzebują kontroli, a może wymiany.
  • Samochód reaguje niestabilnie i "kołysze się" w przód i w tył po naciśnięciu pedału hamulca. Oznacza to prawdopodobnie, że klocki hamulcowe samochodu są nierównomiernie zużyte.
  • Podczas hamowania słychać trzeszczący dźwięk. Często jest on spowodowany zużyciem klocków lub tarcz hamulcowych. Może to również oznaczać, że na tarczach jest trochę rdzy, ale wtedy dźwięk zniknie po kilkukrotnym hamowaniu.

Jeśli można wcisnąć pedał hamulca prawie do końca, a pedał jest zbyt miękki, w układzie hamulcowym prawdopodobnie brakuje płynu. Przed dolaniem nowego płynu i jazdą dalej, jak gdyby nic się nie stało, należy udać się do warsztatu, aby sprawdzić, czy brak płynu nie jest spowodowany poważnymi nieszczelnościami w układzie hamulcowym.

Uzyskaj ofertę na naprawę hamulców - Škoda