loader
Wulkanizacja

Najważniejsze Elementy Wyposażenia Warsztatu Samochodowego

Rzetelność i wysoka jakość świadczonych usług to główne kryteria decydujące o skuteczności i popularności serwisu samochodowego. Planując otwarcie własnego serwisu samochodowego, ważne jest, aby sporządzić biznesplan, obliczyć zwrot z biznesu, poprawnie określić lokalizację i przemyśleć kampanię reklamową. Jednak właściwa naprawa samochodu, jest niemożliwa bez specjalistycznego sprzętu, za pomocą którego wszystkie prace są wykonywane szybko i sprawnie.

Jaki sprzęt jest potrzebny do serwisu samochodowego i montażu opon?

Niezależnie od przeznaczenia sprzęt i narzędzia do serwisu samochodowego muszą być chronione przed wilgocią, brudem, olejem, farbami i lakierami, benzyną, być funkcjonalne i niezawodne. Zasób jest przeznaczony do intensywnych obciążeń, a sam sprzęt jest łatwy w użyciu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę moc, parametry techniczne, wymiary, rodzaj pomieszczenia, reputację producenta. Przed zakupem sprzętu i narzędzi dla branży samochodowej należy zdecydować o kierunku działalności i świadczonych usługach. Na przykład lista wyposażenia do ogólnego serwisu samochodowego będzie się różnić od listy wyposażenia do montażu opon.

Wyposażenie hydrauliczne

Urządzenia hydrauliczne dla stacji obsługi i serwisu samochodowego przeznaczone są do podnoszenia pojazdów, wykonywania diagnostyki oraz wykonywania prac naprawczych. Znacznie ułatwiają tę ciężką pracę i zwiększają produktywność. Hydraulika dobierana jest z uwzględnieniem rodzajów usług transportowych (samochody ciężarowe, samochody osobowe, pojazdy mechaniczne). Rodzaje urządzeń hydraulicznych:

• Podnośniki (podnośniki butelkowe, podnośniki rolkowe, podnośniki linowe, podnośniki szybowe) to proste i niezawodne urządzenia przeznaczone do podnoszenia pojazdów.

• Dźwigi są niezastąpionymi urządzeniami do przenoszenia i podnoszenia ciężkich jednostek i mechanizmów.

Sprężarka

Podczas serwisowania samochodów w warsztatach i stacjach opon stosuje się urządzenia i narzędzia pneumatyczne, których praca odbywa się za pomocą sprężonego powietrza. Za pomocą agregatów sprężarkowych przeprowadzane są prace demontażowe / montażowe, pompowanie opon, czyszczenie trudno dostępnych miejsc z brudu i osadów kurzu. Zmieniarki opon i stojaki wyważające, śrubokręty, klucze, podnośniki pneumatyczne, pistolety zalewowe, pistolety natryskowe - całe to wyposażenie napędzane jest napędem pneumatycznym. Zastosowanie sprężonego powietrza jest ekonomiczne, wygodne i pozwala na szybkie wykonanie niezbędnych prac. Przy doborze sprężarki należy wziąć pod uwagę jej wydajność, niezawodność, moc, ciśnienie wyjściowe oraz cechy sieci zasilającej. W zależności od przeznaczenia istnieje wiele typów urządzeń sprężarkowych.

Nadwozie

Sprzęt do napraw karoserii jest niezbędny do korygowania odkształceń nadwozia i przywracania punktów kontrolnych, dokonywania wymiany elementów i części, remontów, eliminacji zniekształceń ramy i drobnych usterek karoserii. Karoserii stawiane są wysokie wymagania pod względem wydajności i bezpieczeństwa. Działa w trybie intensywnym, od tego zależy jakość wykonanej pracy. Stojaki poziomujące typu platforma i rama przeznaczone są do napraw pojazdów wszelkiego typu, z wszelkiego rodzaju uszkodzeniami i dużą nośnością. Wygodna konstrukcja zapewnia najlepszy dostęp do każdej części ciała.

Podnoszenie

Wszelkie prace związane z naprawą i diagnostyką samochodów związane są z podniesieniem go na wysokość, na której wygodnie jest wykonywać prace. Zakup podnośników do serwisu samochodowego znacznie upraszcza naprawy, zwiększa szybkość i jakość obsługi.

Diagnostyka

Sprzęt diagnostyczny pozwala szybko i dokładnie określić przyczynę usterki samochodu i wyeliminować ją w krótkim czasie. Sprzęt jest niezbędny w każdym serwisie samochodowym, ponieważ bez jej użycia niemożliwe jest wykrycie awarii. Lista niezbędnego sprzętu diagnostycznego dla stacji paliw obejmuje dymomierze, analizatory gazów, testery, skanery, grubościomierze, testery silników.