loader
Wulkanizacja

Usuń rdzę nalotową i drobne zarysowania już teraz

 

Zwykle rdzę nalotową można zetrzeć, najlepiej przy pomocy profesjonalisty.

Długa zima, jak ta, którą właśnie przeszliśmy, może być szorstka dla lakieru Twojego samochodu

. Spróbuj umyć samochód, a następnie dokładnie zbadać lakier w jasnym świetle słonecznym. Wtedy możesz odkryć kilka małych plamek rdzy, zwanych rdzą nalotową. Możesz również odkryć kilka drobnych zadrapań i wgnieceń. Nie zwlekaj, aby to naprawić, jeśli chcesz uniknąć zbyt dużego spadku wartości samochodu.

Skorzystaj z oferty na naprawę rdzy

Jak to się stało?

Błyskawiczna rdza może powstać w wyniku wylądowania na samochodzie drobnych cząsteczek żelaza w powietrzu. Przy wilgotnej pogodzie przyczepiają się one do niego i rdzewieją. Może to spowodować powstanie małych kraterów w lakierze. Jeśli nic nie zostanie zrobione, lakier zostanie zniszczony i powstanie dziura aż do metalu. Potem nic już nie stoi na przeszkodzie, aby stała się ona prawdziwą plamą rdzy. Drobne cząsteczki żelaza mogą pochodzić np. ze zużytych hamulców i sprzęgieł, które osadzają się na jezdni, a następnie są wypychane w górę.

Rdzę nalotową usuwa się poprzez dokładne umycie i przetarcie. Następnie miejsce to należy dokładnie umyć w 10% roztworze kwasu szczawiowego, który następnie należy dokładnie spłukać. Jest to zabieg chemiczny i powinien być przeprowadzony z dużą ostrożnością. Po tym stosuje się środek do pielęgnacji lakieru i dobre woskowanie. Najlepszy efekt uzyskuje się wydając kilkaset funtów na profesjonalny zabieg. Wśród naszych warsztatów i centrów pielęgnacji samochodów mamy wielu, którzy są gotowi zająć się tobą. Posiadają one niezbędne środki i warunki, aby wykonać lakierowanie

w sposób odpowiedzialny.

Drobne zarysowania

Jeśli zarysowania sięgają metalu lub obejmują duże powierzchnie, muszą zostać naprawione przez lakiernika. Drobne zadrapania powierzchniowe mogą być traktowane przez czyszczenie obszaru i odtłuszczanie zadrapania przy użyciu terpentyny lub zmywacza do paznokci. Właściwy odcień farby można kupić w sklepie ciała i mogą być stosowane przez dabbing lub pędzla farby do zadrapania. Jeśli masz nawet najmniejsze wątpliwości, czy uda Ci się nadać jej ładny wygląd, zalecamy wykonanie tego profesjonalnie. Następnego dnia obszar ten powinien zostać wypolerowany, a w celu osiągnięcia najlepszego możliwego rezultatu, cały samochód powinien zostać poddany zabiegowi. Zanim zaczniesz, musisz wziąć pod uwagę w przypadku nowszych samochodów, czy może to wpłynąć na gwarancje na farbę lub rdzę.

Samochód jest wart więcej, jeśli jest dobrze utrzymany

Możesz nie rozważa sprzedaży teraz, ale rzeczywiście wielu właścicieli samochodów wymienić swoje samochody co cztery lata średnio, i możesz być absolutnie pewien, że najlepiej wyglądające i najbardziej zadbane samochody sprzedają się szybciej i po lepszych cenach.

Więcej na: http://euromaster-makowski.pl