loader
Wulkanizacja

Czy nadszedł czas na wymianę starych hamulców w Twoim BMW?

Czy nadszedł czas na wymianę starych hamulców w Twoim BMW?

18 lipca 2017, 13:39 hamulce bmw

Jeśli musisz wysłać swoje BMW

do warsztatu, dobrym pomysłem może być uzyskanie kilku ofert w celu porównania cen i tego, co każdy warsztat zawiera w swojej cenie.

Jeśli skorzystasz z usług Autobutler, być może uda Ci się zaoszczędzić pieniądze. W 2013 r. Autobutler przeprowadził kontrolę cen wszystkich prac związanych z hamulcami, które były przedmiotem przetargu pomiędzy warsztatami zrzeszonymi w Autobutler. Wyniki pokazały, że właściciele samochodów mogli zaoszczędzić 31 procent na rachunku z garażu, wybierając najtańsze, a nie najdroższe cytaty.

Cena średnia Min - max
£ 313 £ 117 - £ 492 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub różnić się od siebie. Proszę utworzyć zadanie, jeśli chcesz uzyskać szczegółowe oferty dla swojego samochodu.

Średnia cena została obliczona na podstawie wszystkich ofert na wymianę hamulców w BMW, które zostały wysłane do użytkowników Autobutler. Cena obejmuje wszystkie modele BMW.

Utwórz zlecenie w serwisie Autobutler i otrzymuj pisemne oferty od warsztatów samochodowych w pobliżu. W serwisie Autobutler zawsze otrzymują Państwo szczegółowy opis zakresu usługi od wszystkich warsztatów. To gwarancja, że bez problemu wybierzesz warsztat, który najbardziej Ci odpowiada.

Uzyskaj ofertę na nowe hamulce - BMW

Hamulce są najważniejszą cechą samochodu.

Wiele nowych samochodów posiada wbudowany hamulec awaryjny, który automatycznie hamuje, gdy kierowca np. zamierza wjechać w pojazd przed nim.

Oficjalna nazwa dla automatycznego hamowania awaryjnego to AEB i pochodzi ona od Euro NCAP, które testuje wszystkie nowe samochody.
Niektóre marki samochodów i w niektórych modelach, system hamowania AEB (AEB-City) jest standardowym wyposażeniem. Dotyczy to głównie samochodów luksusowych takich marek jak Volvo, Mercedes i BMW

.

System automatycznego hamowania zyskał na popularności w ostatnich latach, a wcześniej szacowano, że system bezpieczeństwa przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych.

Automatyczne hamowanie awaryjne, które w BMW

nosi nazwę "Driving Assistant Plus", działa w ten sposób, że samochód zwalnia, gdy zbliża się do przeszkody. Podczas gdy niektóre samochody reagują tylko przy prędkościach do 30 km/h. (AEB City), w innych modelach działa nawet podczas jazdy po autostradzie (AEB Inter-Urban).

Wreszcie, istnieje wersja, która każe zatrzymać samochód, gdy przed samochodem znajdują się piesi (AEB Pedestrian). Nowoczesne wyposażenie bezpieczeństwa jest pomocne podczas jazdy, ale działa tylko wtedy, gdy hamulce samochodu działają tak, jak powinny.

Dlatego też, gdy wyjeżdżasz swoim BMW do serwisu, musisz upewnić się, że mechanik przeprowadzi prawidłową kontrolę hamulców. Poproś mechanika, aby zajrzał za felgę i sprawdził, na ile zużyte są hamulce. Nawet jeśli mechanik potwierdzi, że hamulce działają prawidłowo, ważne jest, abyś sam zdawał sobie sprawę, że układ hamulcowy samochodu nagle zaczyna reagować inaczej.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości należy jak najszybciej zlecić przegląd hamulców, który może wskazać, czy konieczne jest ewentualnie czyszczenie, smarowanie lub regulacja hamulców.

Przeczytaj uważnie ofertę, gdy konieczna jest wymiana hamulców

Po otrzymaniu oferty na wymianę hamulców w Twoim BMW

, warsztat obliczy, ile kosztują części i jak długo potrwa wymiana części hamulcowych.

Porównując różne oferty, można sprawdzić, czy warsztat obliczył, że należy wymienić zarówno płytę hamulcową, zacisk, jak i tarcze i klocki hamulcowe. Nowe przewody hamulcowe rzadko są uwzględnione w wycenie, chyba że wskazałeś, że powinny zostać zmienione. Jednak dla ostrożności warto poprosić mechanika o sprawdzenie, czy przewody hamulcowe działają prawidłowo.

Uzyskaj ofertę na nowe hamulce - BMW

Czy nadszedł czas na wymianę hamulców?

To, jak często należy wymieniać klocki hamul cowe i ewentualnie tarcze hamulcowe w samochodzie

, zależy od stylu jazdy i przyzwyczajeń kierowcy. Hamulce zużywają się w mniejszym stopniu na przykład wtedy, gdy jeździsz głównie po drogach krajowych lub autostradach i unikasz gwałtownego hamowania.

Stosunkowo łatwo jest zauważyć, kiedy klocki hamulcowe są zużyte. Prawie wszystkie samochody posiadają dziś wskaźnik zużycia hamulców, który zużywa się podczas jazdy. Gdy klocki hamulcowe są już prawie zużyte, na desce rozdzielczej samochodu zapala się lampka ostrzegawcza, która informuje o zbliżającej się wymianie hamulców.

Nawet jeśli na desce rozdzielczej nie zapala się żadna lampka ostrzegawcza, o konieczności wymiany klocków hamulcowych może świadczyć fakt, że hamowanie wydaje się "nierówne" lub że podczas uruchamiania hamulców słychać gwizd.

Poniżej znajduje się lista punktów

, o których powinieneś wiedzieć w odniesieniu do hamulców Twojego samochodu. Jeśli doświadczyłeś tylko jeden z tych punktów, to jest czas, aby dostać samochód do warsztatu.
  • Podczas skręcania hamulce hałasują. Prawdopodobnie jest to znak, że zacisk hamulcowy nie jest osadzony tak, jak powinien w stosunku do tarczy hamulcowej.
  • Odgłos tarcia może być spowodowany niewielką ilością rdzy na tarczach. Rdza ściera się podczas hamowania, a hałas zniknie po krótkim czasie jazdy. Jeśli hałas nie zniknie, należy sprawdzić hamulce.
  • Klocki hamulcowe mogą być nierównomiernie zużyte, jeśli zauważysz, że samochód ściąga na bok podczas hamowania.
  • Po naciśnięciu pedału hamulca, zanim hamulce zadziałają, samochód uderza o podłogę. W układzie hamulcowym potrzebny jest płyn hamulcowy. Zabierz samochód do warsztatu i sprawdź, czy nie ma problemów z nieszczelnym układem hamulcowym.
  • Jeśli doświadczysz odwrotnej sytuacji, że pedał hamulca jest trudne do kroku w dół, to jest prawdopodobnie ze względu na to, że serwo próżni jest uszkodzony.

Oszczędzaj na hamulcach

Twój styl jazdy ma wpływ na to, jak często hamulce wymagają wymiany. Czy z reguły zawsze w ostatniej chwili zwalniasz na skrzyżowaniu i często gwałtownie hamujesz z dużej prędkości?

Jeśli tak, to zużywasz hamulce bardziej niż to konieczne i często musisz je wymieniać

. Ostre hamowanie zużywa tarcze hamulcowe o wiele bardziej, niż gdybyś w porę zwolnił i hamował bardziej "miękko". Spraw, by Twoje hamulce działały dłużej, zachowując rozwagę i w porę zwalniając pedał gazu.

Uzyskaj ofertę na nowe hamulce - BMW