loader
Montażownice

Cena haka holowniczego do Renault

Jeżeli Twoje Renault wymaga zamontowania haka holowniczego, zaleca wykonanie tej czynności w autoryzowanym warsztacie. Należy ustalić, czy hak ma być stały czy zdejmowany oraz czy potrzebne jest gniazdo 7- czy 13-stykowe. Obliczył średnią cenę za montaż haka holowniczego do Renault. Cena ta obejmuje wszystkie czynności montażowe, które zostały wykonane za pośrednictwem naszego portalu warsztatowego.

Hak holowniczy - Uzyskaj świetną ofertę

Wielu właścicieli samochodów musi mieć hak holowniczy na samochodzie. Dla niektórych jest to możliwość zamontowania bagażnika na rowery, podczas gdy inni lubią spędzać letnie wakacje z przyczepą kempingową zaczepioną na tylnej części samochodu.

Jednak niewiele samochodów opuszcza fabrykę z zamontowanym hakiem holowniczym. Hak musi być doposażony.

Należy pamiętać, że jeśli dobrze się rozeznasz, możesz znacznie zaoszczędzić na tej pracy. Upewnij się, że przeszukałeś rynek w poszukiwaniu świetnych cen, zamiast jechać do najbliższego warsztatu!

Montaż haka holowniczego w samochodzie Renault

Musisz być świadomy, że:
Zanim klikniesz, aby uzyskać oferty od warsztatów samochodowych, poniżej znajdziesz kilka dobrych wskazówek, na co zwrócić uwagę, gdy chcesz doposażyć hak holowniczy w swoim Renault.

Obowiązuje ogólna zasada, że przyczepa wraz z ładunkiem musi ważyć maksymalnie 750 kg. Jednocześnie masa całkowita Twojego Renault i przyczepy nie może przekraczać 3500 kg.

Dopuszczalna masa przyczepy może zostać zwiększona poprzez uzyskanie prawa jazdy na samochód ciężarowy.

Hak holowniczy - zachować ostrożność w przypadku małych modeli samochodów

Należy mieć świadomość, że wiele tzw. mini i mikro samochodów nie jest dopuszczonych do jazdy z przyczepą.

Małe samochody nie są w stanie poradzić sobie ze szczególnie dużym ciężarem, dlatego też ograniczone jest to, z czym można jeździć. Jednak hak holowniczy powinien być używany tylko do np. bagażnika rowerowego, jak dotąd nie ma żadnych problemów.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku zamontowania haka holowniczego można napotkać pewne problemy z gwarancją na minibus Renault. Dlatego przed zarezerwowaniem terminu w warsztacie należy to jeszcze raz rozważyć.

Hak holowniczy - wybierz właściwy model

Istnieje kilka różnych typów haków holowniczych. Musisz upewnić się, że warsztat wybierze hak holowniczy, który jest zgodny z obowiązującymi przepisami europejskimi.

Jeśli chcesz samodzielnie zamontować hak holowniczy, kup go za pośrednictwem autoryzowanego sprzedawcy, aby mieć pewność, że hak holowniczy jest dopuszczony do użytku.

Zdejmowany hak holowniczy może wydawać się najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Twoje Renault zyskuje ładniejszy wygląd, gdy hak nie jest cały czas przyklejony, ale większość właścicieli samochodów nadal wybiera hak stały. Wynika to częściowo z faktu, że zdejmowanie i zakładanie haka może być trudne. Jednocześnie istnieje ryzyko, że ruchome części zdejmowanego haka holowniczego zardzewieją i zakleszczą się.

Przyczepa z układem hamulcowym

Jeżeli przyczepa, którą zamierzasz przewieźć, waży więcej niż 750 kg wraz z ładunkiem, musi posiadać własny układ hamulcowy. Jeżeli przyczepa lub samochód kempingowy posiada własny układ hamulcowy, ważne jest, aby działał on prawidłowo. Należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu go w lokalnym warsztacie, ponieważ uszkodzenie hamulców może skutkować mandatem, a w najgorszym wypadku spowodować poważny wypadek.

Hak holowniczy wymaga przerejestrowania samochodu

Dopuszczalne jest samodzielne zamontowanie haka holowniczego w Twoim Renault, ale pamiętaj, że samochód musi następnie przejść przegląd MOT. Niezależnie od tego, czy jesteś typem majsterkowicza, czy zdecydujesz się na skorzystanie z usług warsztatu, Twój samochód musi zostać ponownie zarejestrowany. Jeśli wykonujesz pracę w warsztacie, samochód musi przejść test wizualny tylko wtedy, gdy ma 8 lat lub więcej.

Hak holowniczy - prawidłowa jazda

Podczas podłączania przyczepy do samochodu należy zawsze stosować tzw. linkę sprężynową. To małe urządzenie, które jest przymocowane do gniazda haka holowniczego, zapewnia, że przyczepa nie odczepi się, jeśli nagle odłączy się od haka podczas jazdy. Aby zapewnić prawidłową jazdę, należy za każdym razem sprawdzać, czy światła tablicy rejestracyjnej, kierunkowskazy i światła hamowania działają prawidłowo.

Więcej na: http://euromaster-makowski.pl