loader
Wulkanizacja

Cena za uszczelnienie i ochronę przed rdzą - Ford

Cena za uszczelniacz podwozia i ochronę przed rdzą - Ford

12 sierpnia 2019, 07:17 underseal ford

Czy Twój Ford musi być wyposażony w podkład uszczelniający? Zima jest surowa i wpływa na podwozie Twojego samochodu. Autobutler zaleca, aby zabezpieczyć samochód przed atakami rdzy spowodowanymi przez sól drogową oraz mokrą i mroźną zimę. Zabieg na podwoziu jest dość obszerny i powinien być przeprowadzony w warsztacie, który specjalizuje się w tym zadaniu

.

Autobutler zbadał średnią cenę ochrony przed rdzą dla samochodów marki Ford. Cena za zabieg zabezpieczenia antykorozyjnego obejmuje wszystkie modele i wszystkie zadania wykonywane przez warsztaty zrzeszone w Autobutler.

Średnia cena za uszczelkę podwozia Forda: 565 funtów

Ochrona przed rdzą to dobra inwestycja

Wszyscy mówią o soli, która rozprzestrzenia się na drogach jako o wielkim winowajcy, jeśli chodzi o rdzę w samochodzie. Jednak w rzeczywistości badania wykazują, że sól tylko pogarsza ataki rdzy o 25%.

Większość ludzi może nie wiedzieć, że Twój samochód będzie rdzewiał przez cały rok. Zmieniające się temperatury i kondensacja pary wodnej to dobre warunki do rozwoju rdzawych plam.

Cena impregnacji Twojego Forda różni się w zależności od rodzaju impregnatu i pory roku.

Kliknij powyżej, aby uzyskać wycenę. Aby zapewnić przejrzystość i niezbędny przegląd, oferty są sporządzane w formie pisemnej i przesyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki pocztowej. Pomaga to zapewnić, że otrzymasz swój nadchodzący zabieg podszywania po uczciwej cenie.

Pierwszy zabieg pod uszczelnienie jest najważniejszy.

Wszystkie samochody są fabrycznie zabezpieczone przed rdzą. Tak samo jest z Twoim Fordem. Jednakże, gdy eksperci zalecają, abyś poddał swojego nowego Forda obróbce i zabezpieczył go przed rdzą, dzieje się tak dlatego, że fabryczna obróbka nie jest wystarczająca.

Wynika to z prostego faktu, że wszystkie samochody przed opuszczeniem fabryki otrzymują ten sam rodzaj zabezpieczenia antykorozyjnego. Jednak szczególnie w krajach skandynawskich i północnych częściach Europy samochody są bardziej podatne na ataki rdzy.

Tak więc, choć może się wydawać, że jest to duży wydatek, często opłaca się go ponieść w dłuższej perspektywie, jeśli samochód jest zabezpieczony przed rdzą i jeśli podwozie jest poddawane okresowym zabiegom.

Większość producentów i warsztatów samochodowych zaleca, aby podwozie było poddawane zabiegowi uszczelniania w odstępach 2-3 letnich, ale ostatecznie to sposób jazdy i konkretny model Forda

decydują o tym, jak często samochód wymaga uszczelniania.

W razie wątpliwości zapytaj w lokalnym warsztacie, zanim wyślesz samochód do specjalistycznego warsztatu zajmującego się ochroną przed rdzą.

Ochrona przed rdzą - (również) o zaufanie

Aby zmniejszyć opór wiatru i ograniczyć zużycie energii, wiele nowoczesnych samochodów wyposażonych jest w podwozia z płyt z tworzywa sztucznego. Doświadczenie pokazuje jednak, że w tych zagłębieniach pod samochodem łatwo gromadzi się wilgoć i słony brud. Stwarza to optymalne warunki do powstawania rdzy.

Ataki rdzy niszczą karoserię samochodu, skracają żywotność części mechanicznych, takich jak przewody hamulcowe i wahacze.

W przypadku konieczności zabezpieczenia Forda przed rdzą zaleca się oddanie samochodu do specjalistycznego warsztatu, zamiast samodzielnego wykonywania tej czynności.

Jeśli chcesz mieć pewność, że zabezpieczenie antykorozyjne zostanie wykonane prawidłowo, wybierz jeden z uznanych warsztatów, który podlega wyrywkowym kontrolom np. z Autobutlera.

Oto jak przebiega konserwacja podwozia

Pokrywa:
Cała kabina, wnętrze, kierownica, dywaniki, dźwignia zmiany biegów, fotele itp. pokryte są matami plastikowymi i papierowymi.

Sposób przygotowania:
Zdejmowane są różne pokrywy, osłony wewnętrzne itp. i mechanik wierci otwory potrzebne do tego, aby ochrona antykorozyjna wniknęła we wszystkie zagłębienia. Cały proces odbywa się zgodnie z procedurą natryskową właściwą dla danego modelu samochodu.

Mycie i czyszczenie:
Podwozie jest czyszczone pod wysokim ciśnieniem w celu pozbycia się soli i brudu. Luźne powłoki, w tym płatki rdzy, są zeskrobywane. Podłoga wagonu jest sprawdzana pod kątem poważnych nalotów rdzy.

Suszenie:
Pojazd jest suszony gorącym powietrzem i jest gotowy do obróbki.

Procedura natryskowa:
Podwozie i wnęki są spryskiwane środkiem antykorozyjnym. Otwory po spryskaniu są zatykane, a samochód jest pozostawiony do wyschnięcia.

Zabieg Underseal może zatrzymać lub spowolnić proces rdzewienia. Z reguły warsztaty oferują również specjalne zabiegi dla samochodów z zaawansowanymi atakami rdzy. W przypadku stwierdzenia korozji na samochodzie, przed wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego należy jednak naprawić uszkodzenia w warsztacie blacharskim.

Fakty i wskazówki dotyczące ochrony Twojego Forda przed rdzą

Jako zwykły kierowca, wiele osób łatwo się myli w związku z wieloma technicznymi terminami, które dotyczą zabezpieczenia antykorozyjnego. Obróbka ubytkowa, obróbka całkowita, obróbka podwójna i obróbka specjalna. Co to tak naprawdę oznacza? Proszę się nie martwić. Specjalistyczne warsztaty zajmujące się ochroną antykorozyjną doradzą, jak właściwie należy postępować. Pamiętaj, aby poprosić o pisemną dokumentację zalecanej obróbki.

  • Jeśli otrzymamy oferty z kilku różnych warsztatów, należy upewnić się, że ceny obejmują ten sam rodzaj obróbki.
  • Poważny warsztat zapisuje zadanie w pisemnym "formularzu natryskowym" i otrzymuje się również pisemny opis tego, co ma być zrobione. Niektóre warsztaty oferują również dokumentację fotograficzną, która pokazuje, że wszystkie ubytki zostały prawidłowo opracowane.
  • Wybierz warsztat, któremu ufasz. Istnieje wiele przykładów właścicieli samochodów, którzy zostali oszukani. Ponieważ zwykłym ludziom może być trudno sprawdzić, czy warsztat rzeczywiście sprawdził wszystkie zakamarki.
  • Zwykle trwa to 1-2 dni, aby Twój samochód został poddany zabiegowi podklejania. Stąd taka cena. Nie daj się skusić na skorzystanie z niedrogiej oferty. Cena i jakość są zazwyczaj powiązane.
  • Unikaj rdzy - umyj samochód samodzielnie. Możesz zrobić lepszą robotę dostając się do wszystkich zakamarków i usunąć sól niż robot w myjni samochodowej.
  • Dobrą wskazówką jest, aby nie wybierać czyszczenia podwozia w myjni, ponieważ przynosi to więcej szkody niż pożytku. Jeśli zdecydujesz się na kilkukrotne mycie podwozia, pamiętaj, że powoduje to niepotrzebne zużycie zabezpieczenia antykorozyjnego.

Pobierz ofertę dla Podkładka uszczelniająca - Ford