loader
Ciężarki

4 typowe problemy z lampką hamulcową i jak je rozwiązać

Problemy z lampkami hamulcowymi nie muszą zaprzątać głowy. Istnieją pewne problemy, które często pojawiają się podczas diagnozowania problemów z lampkami hamulcowymi, co sprawia, że o wiele łatwiej jest dowiedzieć się, co jest nie tak z Twoimi hamulcami, gdy naciskasz pedał hamulca. Zapoznaj się z tymi czterema typowymi problemami związanymi ze światłami hamulcowymi i dowiedz się, jak możesz je rozwiązać.

1. Przepalona żarówka

Zdecydowanie, przepalona żarówka jest jednym z problemów świateł hamulcowych, które pojawiają się najczęściej, i łatwo zrozumieć dlaczego. Pomyśl, ile czasu spędzasz z nogą na hamulcu, a następnie wziąć pod uwagę, że żarówka musi być oświetlony przez cały ten okres. Nowsze modele przeszły na światła LED, które działają znacznie dłużej, ale starsze pojazdy nadal mają żarówki, które trzeba wyskakiwać i wymieniać. To jest tanie i łatwe do zrobienia, większość czasu, z podstawowym zestawem narzędzi.

2. Zły przełącznik świateł hamowania

Kiedy pedał hamulca zostaje naciśnięty, przełącznik jest wyzwalany, aby wysłać sygnał do świateł z tyłu, że nadszedł czas, aby włączyć. Przełączniki analogowe zużywają się w czasie, a oni mogą się zabrudzić, zbyt, co zakłóca ich zdolność do pozytywnego kontaktu i przekazywania właściwego sygnału. Wymiana przełącznika nie jest dużym wyzwaniem, a ponadto jest prosta dla mechanika, aby sprawdzić problemy ze światłami hamulcowymi, takie jak ten. Jeśli wszystkie trzy światła hamowania są wyłączone w tym samym czasie, to jest mało prawdopodobne, że trio żarówek zmarł jednocześnie. W tym przypadku, jest to bardziej prawdopodobne, zły przełącznik świateł hamulcowych.

3. Przepalony bezpiecznik

Jeśli światła nie świecą się po obu stronach, a przełącznik świateł hamulcowych jest dobry, kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić, jest bezpiecznik świateł hamulcowych. Zlokalizować skrzynkę bezpieczników pojazdu, który jest zwykle pod maską lub na kick panel wewnątrz przedziału pasażerskiego. Korzystając ze schematu bezpieczników na pokrywie skrzynki (lub w instrukcji obsługi), znajdź bezpiecznik obwodu hamulcowego i upewnij się, że nie został przepalony. Jeśli tak, wymień go na bezpiecznik o takiej samej rezystancji.

4. Złe gniazdo

Jeśli masz jedno światło hamulca out i żarówka jest dobra, to następnym krokiem jest sprawdzenie samego gniazda światła. Problemy z lampami hamulcowymi mogą obejmować gniazdo, którego połączenia są brudne lub skorodowane, lub jeden, którego okablowanie stało się zużyte do punktu, w którym jest to tylko robi przerywanego połączenia. Wymiana gniazda jest tak prosta jak odcięcie starych przewodów i wpięcie nowej jednostki, która jest zazwyczaj niedrogą częścią do kupienia.

Jeśli będziesz pamiętać o tych wskazówkach, większość problemów z lampami hamulcowymi będzie łatwa do zdiagnozowania i samodzielnego naprawienia.

Sprawdź wszystkie produkty związane z bezpieczeństwem i ochroną wzroku dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat diagnozowania i naprawy problemów z lampami hamulcowymi, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Morguefile.