loader
Ciężarki

Jak ulepszyć reflektory

Reflektory nie tylko pomagają Ci widzieć drogę w nocy, ale także oświetlają potencjalne niebezpieczeństwa na obrzeżach i zapewniają, że inni kierowcy Cię widzą. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawić, by reflektory były jeszcze lepsze, istnieje kilka sposobów na ich ulepszenie, które sprawią, że będziesz cieszyć się ich blaskiem.

Nowy, jasny dzień

Ważne jest, aby pamiętać, że żarówki są materiałem eksploatacyjnym, który musi być wymieniany od czasu do czasu. W zależności od typu, niektóre muszą być wymieniane częściej niż inne, ale każda żarówka w końcu ściemnieje lub całkowicie zgaśnie. Na szczęście, prostym rozwiązaniem jest wymiana żarówki na inną, taką samą jak ona.

Zmniejsz obciążenie

Możesz również wymienić żarówkę na inną, lepszą. Jeśli używasz żarówek halogenowych, rozważ wymianę na żarówkę LED (Light Emitting Diode). W porównaniu do tradycyjnych żarówek, diody LED są bardziej energooszczędne, mają dłuższą żywotność i wytwarzają więcej lumenów, co przekłada się na większą jasność. Jako bonus, światła LED nie emitują prawie żadnego ciepła w porównaniu do halogenów.

Jest jeszcze jedna opcja zwana żarówkami HID (High Intensity Discharge), które są dość jasne, ale uwaga: ich instalacja jest nieco bardziej skomplikowana, mogą one unieważnić gwarancję, a jasny niebieskawy kolor może denerwować innych kierowców. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, pamiętaj, aby nie dotykać szkła żarówki.

Sprawdź obudowę świateł

Na skuteczność Twoich reflektorów może mieć również wpływ stan przezroczystej obudowy, która osłania je przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli Twoje reflektory wyglądają na nieco zaparowane lub śmierdzące, może warto poświęcić czas na ich szybkie wyczyszczenie. Zaparowanie powstaje zwykle w wyniku utleniania i można je wyczyścić za pomocą kupionych w sklepie zestawów czyszczących. Co ciekawe, niektórzy ludzie uważają, że lekkie środki ścierne w paście do zębów również mogą wykonać to zadanie - wystarczy dobrze umyć obudowę, wypolerować mgłę pastą (uważając, aby nie porysować lakieru) i spłukać wodą.

reflektor

Sprawdź ustawienie reflektorów

Innym problemem może być nieosiowość reflektorów, która może uniemożliwić im prawidłowe oświetlenie drogi przed Tobą. Proces wyrównywania reflektorów jest nieco bardziej skomplikowany, i będzie wymagać kilku narzędzi, ale nie jest to super techniczne, jeśli jesteś gotowy, aby nurkować w artykule jak to zrobić.

Sprawdź moc

Ostatnim potencjalnym problemem jest zasilanie. Czy Twój pojazd ma wystarczającą moc? Jeśli nie, najprawdopodobniej zauważysz, że inne aspekty Twojego pojazdu również zaczynają działać. Na przykład, może mieć problemy z uruchomieniem, lub elektryczne szyby mogą działać powoli. Jeśli zauważysz, że Twoje reflektory przygasają, zwłaszcza po uruchomieniu samochodu, Twój akumulator prawdopodobnie nie wytwarza wystarczającego napięcia i może wymagać wymiany. Jest to coś, o co warto zadbać, zanim utkniesz na mieliźnie, więc warto zwracać na to uwagę.

Jasne reflektory pomagają zapewnić bezpieczeństwo Tobie i innym, a jest to stosunkowo prosta czynność serwisowa. Po sprawdzeniu pojazdu pod kątem problemów wymienionych powyżej i usunięciu wszelkich odkrytych nieprawidłowości, prawdopodobnie przekonasz się, że Twoje reflektory są lepsze i jaśniejsze.